PROJEKTY

ZAWSZE W DRODZE ZE SPORTEM

Witaminki, witaminki... - bo zdrowie to nie tylko ruch, czyli warsztaty kulinarne z Bolkiem i Lolkiem: Wiem, co jem

 


 

ZAWSZE W DRODZE ZE SPORTEM

W naszym przedszkolu ćwiczymy razem z mistrzem sportu!

 


 

ZAWSZE W DRODZE ZE SPORTEM

"Ćwicz z Bolkiem i Lolkiem"  - poznajemy towarzyszy naszych sportowych przygód

 


 

 

ZAWSZE W DRODZE ZE SPORTEM

Ruszamy w sportową drogę z projektem "Zawsze w drodze ze sportem. Dzieciaki nie boją się treningu"!

Od marca do czerwca 2024 r. dzieci z grup V i VI będą realizowały zadania projektowe, uczestnicząc w zajęciach sportowych (w tym także prowadzonych przez profesjonalnych trenerów i sportowców), poznając wybitnych polskich olimpijczyków, ucząc się, jak ważna jest aktywność fizyczna i odpowiednie odżywianie dla naszego zdrowia, a przede wszystkim - wdrażając zdrowe nawyki do swojego codziennego życia. Kto wie, może ta sportowa droga zaprowadzi przedszkolaki na ich pierwszą olimpiadę - Olimpiadę Przedszkolaków? :)

W najbliższych tygodniach na stronie internetowej przedszkola w zakładce "Projekty" będą zamieszczane relacje z podejmowanych działań.

Pomysłodawca i organizator projektu: Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej

Współorganizator: Samorządowe Przedszkole nr 67 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie

Finansowanie: Program w całości zostanie sfinansowany przez Urząd Miasta Krakowa, Specjalistyczną Poradnię Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Krakowie w ramach wspomagania rozwoju szkół w Gminie Miejskiej Kraków.

 


 

Bierzemy udział w projekcie ,, Przedszkolaki szlakiem Krakowskich Kopców”

W ramach projektu będziemy uczestniczyć w wycieczkach na cztery kopce : Kopiec Kościuszki, Kopiec Kraka, Kopiec Wandy, Kopiec Józefa Piłsudskiego. Dzieci mają zagwarantowany przejazd autokarem, otrzymają gadżety z logo projektu, oraz certyfikaty ,, Zdobywcy Kopców Krakowskich”.

 


 

Bierzemy udział w akcji ,, ZDROWOROSNA’’

ZDROWOROSNA to Akcja dedykowana dzieciom, w której przekonujemy najmłodszych, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa. W kreatywny sposób kształtujemy u dzieci postawy proekologiczne i zamiłowanie do zdrowej żywności. Wspólnie będziemy wysiewać m.in zdrowy i pełen witamin koperek.

 


 

Bierzemy udział w projekcie UNICEF

Organizowanych przez Fundację Internationaler Bund Polska, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF - DZIĘKI KTÓRYM NASZA PLACÓWKA ZOSTAŁA WYPOSAŻONA W WYPRAWKI EDUKACYJNE, DO KORZYSTANIA PRZEZ DZIECI 

 


 

Projekty w których bierzemy udział

 

SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Serdecznie zaprasza Państwa do wzięcia udziału w corocznej akcji „GWIAZDKA DLA CHORYCH I STARSZYCH ZWIERZAKÓW”, ponieważ to one najbardziej potrzebują pomocy.

Mile widziana jest karma marki: Animonda, Applaws, Acana, Arion, Belcando, Bozita, Brit, Carnilove, Concept for life, Cosma, catz finefood, Dolina Noteci, Dog Chow, Eukanuba, Farmina, Felix, Feringa, Fitmin, Hill's, Happy Dog, Gourmet Gold, Josera, Lukullus, Miamor, Mac's, Purina, Pro Plan, Purizon, Rinti, Royal Canin, Rocco, Sanabelle, Smila, Sheba, Orijen, Taste of the Wild, Terra Canis, Wild Freedom

 


 

Sprintem do maratonu

 

„Sprintem do maratonu” zachęcanie dzieci do biegania. Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu.

 


Uczymy dzieci programować

 

Ogólnopolski Program „Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji .Pokazanie, że nauka kodowania jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka, a przy tym niemusi być ani trudna, ani nieciekawa.

 


 

Zdrowo jem więcej wiem

 

Głównym celem projektu jest zatem wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

 


 

Dzieciaki mleczaki

 

Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie.Kształtowania prawidłowego nawyku żywieniowego już od najmłodszych lat i promowana mleka jako napoju nie tylko zdrowego, ale też bardzo smacznego.

 


 

Kubusiowi Przyjaciele

 

Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody,ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

 


 

Czyste Powietrze Wokół Nas

 

Głównym celem Programu jest zwiększenie wiedzy rodziców w zakresie ochrony dzieci przed narażeniem na działanie dymu tytoniowego oraz kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci dotyczących ochrony własnego zdrowia,w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi.

 


 

Skąd się biorą produkty ekologiczne

 

Szczegółowe cele programu: zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne, kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia, zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych.

 


 

Mały miś w świecie literatury

 

Celem głównym projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi w całej Polsce i za granicą.

 


 

Zdrowo i sportowo

Ogólnopolska akcja Zdrowo i Sportowo

Akcja ma na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych (3-10 lat).

Zdrowe nawyki trwają przez całe życie. Aktywizacja ruchowa dzieci to zwiększenie ich pewności siebie, poprawa pamięci i koncentracji. Zajęcia sportowe uczą zasad fair play oraz współpracy w grupie.

 


 

Mamo, tato, wolę wodę!

 

Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.