To takie proste!
Strona głowna  /  Galeria  /  Wycieczka na AGH
Wycieczka na AGH
data dodania: 2019-06-15


W dniu 14 czerwca br. dzieci z gr. III i VI odwiedziły Muzeum w Kopalni Doświadczalnej oraz  Laboratorium Wysokich Napięć na AGH.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia kopalni. Mieliśmy okazje z bliska przyglądać się m.in. kombajnom, przenośnikom zgrzebłowym, kruszarkom. Wiemy, już dlaczego korytarze mają kształt łuku i są wzmacniane drewnem. Poznaliśmy punkt sanitarny (KLEOFAS). Dowiedzieliśmy się jak ważna jest praca górnika i jakie niebezpieczeństwa mogą na niego czyhać, będąc głęboko pod ziemią. Jak w każdej kopalni, tak i tu nie zabrakło kolorowych kasków górniczych, które stały się atrakcją .
Kolejnym miejscem naszego zwiedzania było Laboratorium Wysokich Napięć . Na własne oczy mogliśmy zobaczyć jak wygląda prąd płynący przez powietrze, dowiedzieliśmy się jakie napięcie ukrywa się w naszych domowych gniazdkach, dlaczego podczas burzy nie można chować się pod drzewem. Chociaż w czasie pokazów było chwilami głośno, to najbardziej podobały nam się grające pioruny. Ta część wycieczki zrobiła piorunujące wrażenie na wszystkich obecnych .


Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+1