Strona głowna  /  Galeria  /  Wycieczka do Piekarni Halabarda
Wycieczka do Piekarni Halabarda
data dodania: 2019-06-02

Dnia 21 maja 2019 dzieci z grupy III odwiedziły Piekarnię Halabarda. Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni pokazywali sposoby robienia ciasta na chleb, jak wykonywane są ciasteczka zawijane z nadzieniem . Mieliśmy również okazję zwiedzić ogromne magazyny z workami mąki. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi bułeczkami.