Strona głowna  /  Galeria  /  Spotkanie z pszczelarzem
Spotkanie z pszczelarzem
data dodania: 2019-06-02

W dniu 28 maja br. dzieci z każdej grup uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich prowadzonym przez pszczelarza. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz. Zaglądały do wnętrza tradycyjnego ula, obserwowały żywe owady zabezpieczone w klatce transportowej. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami. Wszystkie dzieci miały możliwość spróbowania pyłku kwiatowego.

Na koniec przedszkolaki  otrzymały materiał do wykonania świeczki z wosku pszczelego, , specjalny nożyk do rozprowadzania miodu, książeczkę „ Fascynujący świat pszczół” oraz dyplom ukończenia warsztatów. Dzieci były bardzo zaciekawione i zafascynowane pracą pszczelarza.