Strona głowna  /  Galeria  /  Klockoland
Klockoland
data dodania: 2019-03-17

Dnia 7 marca dzieci z grupy III i IV wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki i Zabawy Klockolandu na warsztaty „ Legenda o królu Kraku ”. Miejsce to znajduję się zaledwie 150m od Starego Rynku.

Na wstępie dzieci zostały zaproszone do sali , w której wysłuchali legendy o królu Kraku oraz odpowiadały na pytania Pana animatora, gdzie wykazały się dużą wiedzą na temat naszego miasta.

Następnie przeszliśmy do strefy kreatywnego budowania. Dzieci tam budowały z klocków duplo Smoka Wawelskiego.

Po zbudowaniu smoka udaliśmy się na interaktywna wystawę, gdzie mieliśmy możliwość sterowania przeróżnymi robotami z klocków lego, od prostych konstrukcji z jednym przyciskiem, po gabloty z ogromnymi robotami na których mogliśmy włączać oświetlenie, uruchamiać rożne reakcje robotów, brać udział w wyścigach krabów , grać na gitarze itp.

Było bardzo fajnie i każdy z nas znalazł coś dla siebie.