Strona głowna  /  Galeria  /  Święto Krasnala Hałabały
Święto Krasnala Hałabały
data dodania: 2018-10-07

Razem z Krasnalem Hałabałą wszystkie przedszkolaki uroczyście powitały nowa porę roku JESIEŃ.
Przez cały tydzień (od 24.09 do 28.09) dzieci poznawały przygody Krasnala i utrwalały wiadomości o jesiennej przyrodzie.
Wykonywały ciekawe prace plastyczne – młodsze dzieci wykonały symbole swoich grupy i malowały portret Krasnala
Środa razem z Hałabałą dbaliśmy o swoja kondycję – „Ćwiczysz Ty, ćwiczę Ja o kondycje z Hałabałą dbam”
Czwartek wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone na uroczyste spotkanie z Krasnalem Hałabałą. Każda grupa w prezencie dla krasnala przygotowała krótką prezentację, dzieciaki odgadywały zagadki przygotowane przez Krasnala.
W czasie uroczystości zastały pasowane na przedszkolaków i przyjaciół Krasnala Hałabały dzieci z najmłodszej grupy „Biedronki”. Maluchy zaprezentowały które potrafi każdy przedszkolak – zaśpiewały piosenkę o „Biedronce” , potrafiły wykazać się sprawnościami ruchowymi, rozwiązały zagadkę oraz zaprezentowały się w wierszo „Oto ja”. Pani Dyrektor „Berłem Pani Jesieni” pasowała każdego malucha i dzieci z „Jagódek” i „Wiewiórek” na przedszkolaka i przyjaciela Krasnala Hałabały. Wszyscy obejrzeli przygotowane przez gr. „Borsuki” przedstawienie teatralne o Hałabałę i gościach którzy nie przyszli na ucztę. Piątek był dniem w którym młodsze dzieci rozwiązywały Hałablowe zadania matematyczne, a starszaki sprawdzały swoja wiedze w „Turnieju wiedzy o Krasnalu i jesiennej przyrodzie”
Obchody święta Patrona zakończył wesoły spacer z Krasnalem alejkami osiedlowymi.
Cieszymy się bardzo, że nasz patron Krasnal Hałabała umówił się z Jesienią i zamówiona pogoda dopisała. Liczymy, że za rok też tak będzie?!!