Strona głowna  /  Galeria  /  Najciekawsze Wieże Świata
Najciekawsze Wieże Świata
data dodania: 2018-04-29

„NAJCIEKAWSZE WIEŻE ŚWIATA”

„Stalowa konstrukcja, mocne ma podstawy rozłożyste nogi i wielkie filary wznosi się ku górze, nad gapiów głowamiżeby to ocenić zobaczmy ją sami…” Wieża Eiffla

Dnia 20.04.2018r. dzieci z grupy IV uczestniczyły w warsztatach konstrukcyjnych w Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana przy ulicy Krupniczej w Krakowie, pt. Miasto - „Najciekawsze wieże świata”

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wszystkiego o sposobach budowania wież, ich historii i funkcjach, jakie pełnią w różnych miejscach na świecie, oglądały slajdy przedstawiające najciekawsze wieże świata, w tym również polskie.

Uczestnicy zajęć wykazali się zdolnościami konstrukcyjnymi, kreatywnością i wyobraźnią przestrzenną podczas zespołowego budowania wież z wykorzystaniem 3 kartek i taśmy klejącej.

Na zakończenie zajęć mali architekci sami budowali i ozdabiali własne wieże z kartonu.