Strona głowna  /  Galeria  /  Spotkanie z Pszczelarzem
Spotkanie z Pszczelarzem
data dodania: 2018-04-29

W dniu 24 kwietnia br. dzieci z każdej grup uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich prowadzonym przez pszczelarza. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz. Zaglądały do wnętrza tradycyjnego ula, obserwowały żywe owady zabezpieczone w klateczce transportowej. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami. Wszystkie dzieci degustowały też wybrany gatunek miodu oraz poznały strój pracy pszczelarza.

Na koniec przedszkolaki  otrzymały materiał do wykonania świeczki z wosku pszczelego, słoiczek miodu, specjalny nożyk do wydobywania go oraz dyplom ukończenia warsztatów. Dzieci były bardzo zaciekawione i zafascynowane pracą pszczelarza.