Strona głowna  /  Galeria  /  Warsztaty w sali doświadczeń- praca zmysłami gr.I
Warsztaty w sali doświadczeń- praca zmysłami gr.I
data dodania: 2018-04-22

Dnia 19.04.2018 dzieci z grupy I wybrały się do Sali Doświadczeń na warsztaty praca zmysłami.
Głównym celem jest: poznawanie i doświadczanie świata przez zmysły jak :wzrok, słuch, dotyk, węch, smak oraz budowanie u dzieci w niej przebywających poczucia radości, bezpieczeństwa, a co za tym idzie wzajemnego zaufania i komunikacji. Poprzez dostarczanie dzieciom określonej ilości i jakości bodźców sensorycznych pobudzane są u nich zmysły do działania.
Sala Doświadczania Świata to specjalny pokój wyposażony takie urządzenia jak :
  • muzyczna skrzynka z mikrofonem
  • tor świetlno-dźwiękowy
  • podłogę interaktywną,
  • duże, piankowe klocki konstrukcyjne,
  • zabawki dotykowe (piłeczki jeżykowe, gnieciuchy, domino dotykowe)
  • wzrok: lustra, czarno-białe kształty, latarki, teatrzyk cieni
  • świetlne: wyświetlacz tęczy i gwiazd, światło ultrafioletowe, lampkę solną, kule dyskotekowe
  • relaksujące pufy sako, miękkie podłoże z gąbki, poduchy sensoryczne,
  • dużą piłkę gimnastyczną, wałki do rolowania
  • aromaterapię (słoiczki zapachowe, kominek aromaterapeutyczny),
  • tablicę magnetyczną.
Dzieci uczestniczyły w doświadczeniach z różnego rodzaju balonami, poznały zastosowanie sody i octu oraz innych produktów i materiałów.
Dowiedziały się dlaczego gaśnie płomień świeczki gdy zakryje się go słoikiem. Nauczyły się robić kolorowy piasek z soli i kredy oraz zobaczyły jak powstają ruchome piaski z mąki ziemniaczanej i wody.