Strona głowna  /  Galeria  /  Gdzie Mieszkali krakowiacy i krakowianki- warsztaty w Muzeum Etnograficznym
Gdzie Mieszkali krakowiacy i krakowianki- warsztaty w Muzeum Etnograficznym
data dodania: 2018-04-15

Dnia 10.04.2018r. grupa IV wzięła udział w warsztatach edukacyjnych „Gdzie mieszkali Krakowiak i Krakowianka?” w Muzeum Etnograficznym, podczas których przenieśliśmy się w świat dawnego Krakowa.Dzieci miały okazję dowiedzieć się i zobaczyć jak funkcjonował dawny dom i jego mieszkańcy? Jakie wydarzenia wyznaczały dawny rytm życia krakowian? Jakimi wzorami i kolorami posługiwano się przy ozdabianiu domu? Wizyta w izbie krakowskiej połączona z niezwykłymi opowieściami oraz odkrywaniem sekretów skrzyni zalipiańskiej, przymierzaniem dawnych strojów i pracą z rekwizytami była ciekawą przygodą.

Podsumowaniem naszej wizyty w muzeum były warsztaty plastyczne, na których dzieci projektowały własne chaty krakowskie.