Strona głowna  /  Galeria  /  75 Konkurs Szopek Krakowskich
75 Konkurs Szopek Krakowskich
data dodania: 2017-12-10

Dnia 7 grudnia dzieci z grupy Wiewiórek wzięły udział w 75 Konkursie Szopek Krakowskich.
Dzieci wspólnie z  nauczycielami i rodzicami wykonywały szopkę przez kilka tygodni.
Kiedy nadszedł dzień konkursu z przedszkola na Rynek Główny pojechaliśmy autobusem i  zarejestrowaliśmy naszą szopkę. Następnie położyliśmy szopkę na pomniku Adama Mickiewicza , gdzie szopkarze  prezentowali swoje szopki. Wszystkie szopki bardzo nam się podobały.
Za nim konkurs się rozpoczął mieliśmy chwilę czasu, aby pochodzić pomiędzy straganami kiermaszu i podziwiać piękne ozdoby bożonarodzeniowe .
O godz. 12:00 gdy zabrzmiał hejnał z wieży Mariackiej, wszyscy szopkarze uformowali uroczysty korowód i podążając za krakowiakiem z kolędniczą gwiazdą przeszli wokół Rynku Głównego .
Następnie wkroczyliśmy na estradę, by zaprezentować swoją szopkę publiczności.
Po prezentacji szopki zostały przeniesione do Celestatu (ul. Lubicz 16), oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, gdzie obradowało Jury Konkursu. Każda szopka poddana została ocenie za: nawiązanie do tradycji, architekturę, kolorystykę, lalki, elementy ruchome, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne .
Z niecierpliwością czekamy na uroczyste ogłoszenie wyników za udział w 75 Konkursie Szopek Krakowskich , które odbędzie się 17 grudnia
( niedzielę) o godzinie 12:00 w Sali Miedzianej w Pałacu Krzysztofory Rynek Główny 35