Strona głowna  /  Galeria  /  Warsztaty
data dodania: 2017-11-25

Dzieci z gr. III w dniu 21.11.2017 wybrały się do Muzeum Etnograficznego na warsztaty „ Boże Narodzenie” Na początku warsztatów nasze przedszkolaki poznały wygląd wiejskiej chaty, w której dowiedziały się na temat dawnych wigilijnych zwyczajów i przygotowań do świat. Dzieci oglądały opłatkowe „światy”, jakie kolory mogą mieć opłatki i jakie znaczenie mają owe barwy. Z zainteresowaniem przyglądały się dawnym wiejskim ozdobom bożonarodzeniowym – podłaźniki, pająki oraz dekoracji wykonanej z papieru czy słomy i sznurka. Ciekawe zagadki, które zadawała dzieciom pani przewodnik pozwoliły im zapoznać się z wigilijnymi potrawami pochodzącymi z darów lasów, pól, ogrodów czy sadów. Na zakończenie wyprawy w przeszłość Wiewiórki mogły samodzielnie wykonać ptaszka z kolorowego papieru, który z pewnością będzie ozdabiał choinkę w ich własnych domach.
Dzięki wizycie w Muzeum Etnograficznym nasi podopieczni pogłębili wiedzę na temat dziedzictwa kulturowego rodzimego regionu.