Strona głowna  /  Galeria  /  Wieczór pieśni patriotycznych w przedszkolu
Wieczór pieśni patriotycznych w przedszkolu
data dodania: 2017-11-19

Od wielu lat z okazji Dnia Niepodległości organizujemy w naszym przedszkolu spotkanie podczas którego śpiewamy pieśni patriotyczne.Tak było w tym roku. Dnia 13.11.2017 r.  odbył sie "Wieczór pieśni patriotycznych". Bohaterem spotkania były dzieci z najstarszych grup: V i VI, które przedstawiły przygotowany niepodległościowy program artystyczny. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze, tańce i pieśni. Dzieci z grupy V ubrane były w stroje góralskie, dzieci z grupy VI w stroje krakowskie.  Program w poszczególnych grupach w dużej części  związany był tematycznie ze strojami regionalnymi, w które były ubrane dzieci.
Na spotkanie przybyli zaproszeni  rodzice i dziadkowie, aby wspólnie przeżywać radość z odzyskania niepodległości.
Gościem Honorowym naszego spotkania był były żołnierz Włodzimierz Wowa Brodecki w odświętnym mundurze majora kawalerii. Na jego mundurze błyszczały liczne medale, odznaczenia świadczące o przebytej wojennej drodze kawalerzysty. Jego obecność dodała odwagi i rangi temu spotkaniu. W trakcie spotkania dzieci wspólnie z gośćmi śpiewały wybrane pieśni patriotyczne, co sprawiało im wielką radość.