Strona głowna  /  Galeria  /  Bezpieczny Dom
Bezpieczny Dom
data dodania: 2017-11-11

Dnia 7 i 9.11.2017 dzieci z gr. III ,VI, V i VI udały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie przy ul. Rzemieślnicza 10. W trakcie wizyty uczestniczyły w programie edukacyjnym „Bezpieczny dom”, którego celem jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy na temat zagrożeń pożarowych jakie mogą napotkać w domu oraz jak prawidłowo zachować się w sytuacji zagrożenia życia. Strażacy poprzez zabawę z dziećmi wyjaśniali w jaki sposób omijać zagrożenia pojawiające się w mieszkaniu podczas pożaru. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy strażaków, podziwiały wspaniałe pojazdy, poznały wyposażenie i sprzęt służący do udzielania pomocy w przypadku pożarów, wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Nasi podopieczni wykazali się swoją wiedzą i opowiadały o korzystaniu z telefonu alarmowego w celu wezwania straży pożarnej.
Dziękujemy wszystkim pracownikom JRG 2 za miłe przyjęcie, wspaniale spędzony czas oraz dostarczenie tylu wrażeń naszym przedszkolakom.