Strona głowna  /  Galeria  /  Warsztaty przyrodnicze
Warsztaty przyrodnicze
data dodania: 2017-10-21

W dniu 18 października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze pt.: KOLEDZY PANA PANTOFELKA”, w których wszystkie grupy wzięły udział. Dzieci obejrzały edukacyjny film, który opowiadał o życiu pantofelków – przedszkolaki dowiedziały się, że te malutkie organizmy wyglądem przypominają pantofelki, skąd wzięła się ich nazwa. Dzieci również wiedzą o tym, że te żyją one w słodkowodnych zbiornikach wodnych i rzęski, które pokrywają ich ciało służą im do przemieszczania się. Warsztaty przeprowadzone były w sposób ciekawy i bardzo humorystyczny co bardzo spodobało się dzieciom i przedszkolaki z chęcią uczestniczyły w zajęciach. Wielką niespodzianką była możliwość obejrzenia bohatera zajęć przez mikroskop – ‘Pana Pantofelka’ oraz inne mikroskopijne żyjątka. Za czynny udział w warsztatach każde z dzieci otrzymało nagrodę w formie naklejki WESOŁEGO UNIWERSYTETU”.