Strona głowna  /  Galeria  /  Tydzień z Krasnalem Hałabałą
Tydzień z Krasnalem Hałabałą
data dodania: 2017-09-30

W dniach od 25.09-29.09.2017 w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto naszego patrona Krasnala Hałabały
Poniedziałek – 25 września – dzieci we wszystkich grupach słuchały wybranego opowiadania z książki L. Krzemienieckiej. W starszych grupach odbyły się również  zabawy muzyczne z piosenką jesienną.
Wtorek – 26 września-dzieci wykonywały prace plastyczne .„Biedronki” – wykonały portret krasnala, reszta grup wykonywała ilustracje do wybranego opowiadania z książki L. Krzemienieckiej np.: „Borsuki” – Jak krasnal z borsukiem na spacer się wybierali”, „Jeżyki” – „Jak krasnal z jeżami w cenzurowane się bawił” itp.
Środa – 27 września-wykonywane były w każdej grupie eksperymenty przyrodnicze np.: młodsze dzieci doświadczenie „Co pływa a co tonie”,” Zabawy z balonem- gdzie jest powietrze”.
W starszych grupach np.: „ Tęczowa kapusta”, „ Nurkujące rodzynki-czyli czym jest adsorcja” lub „Zabawy piaskiem kinetycznym”
Czwartek – 28 września - odbyła się uroczystość w przedszkolu w sali gr. V
W tym dniu zostały przyjęte do grona przedszkolaków dzieci najmłodsze . Wspólnie uczestniczyliśmy w różnych zabawach integracyjnych.
Obejrzeliśmy jesienne przedstawienie teatrzyku przedszkolnego przygotowane przez dzieci z gr. VI
Piątek – 29 września- dzieci z grup starszych (IV,V,VI ) brały udział turnieju wiedzy o Krasnalu i jesiennej przyrodzie, natomiast dzieci z gr. I,II,II spotkały się w sali „Jagódek”, gdzie brały udział w zabawach ruchowych, tanecznych, rozwiązywały zagadki o tematyce jesiennej.
Na koniec dnia wszystkie grupy wzięły udział w „Pochodzie z patronem”-przeszły  alejkami osiedla .