To takie proste!
Strona głowna  /  Wydarzenia

 

 

 

 

   2019/2020

Co się  wydarzyło ?

 
33.Audycja muzyczna w przedszkolu-29.02.2020- wszystkie grupy
32.Wyjscie do kina Cinema City Bonarka na film " Bayala i ostatni smok"- 27.02.2020- gr. V
31. Wyjscie do kina Cinema City Bonarka na film " Bayala i ostatni smok"- 25.02.2020- gr. III i IV
30.Dzień kuchni brytyjskiej-25.02,2020- wszystkie grupy
29. Bal w przedszkolu- 24.02.2020- wszystkie grupy
28.Dzień Cebuli- 21.02.2020.- wszystkie grupy
27.Wycieczka do kopalni soli w Wieliczce-14.02.2020-gr.V i VI
26.Jasełka- 17.12.-gr.V, 18.12.-gr.II i VI, 19.12.- gr. III i IV, 20.12- gr.I
25.Robotyka -12.12.2019- gr. IV, V,VI
24.Wesoły Uniwersytet w przedszkolu „ Dokąd lecą ptaki”-11.12.2019 - wszystkie grupy.
23. Mikołaj w przedszkolu- 6.12.2019- wszystkie grupy
Dnia 6 grudnia 2019 roku Nasze Przedszkole odwiedził Święty Mikołaj, wszystkie dzieci obdarował pięknymi prezentami. Od dzieci w podziękowaniu otrzymał piękne rysunki, wierszyki i piosenki.
Dziękujęmy Święty Mikołaju
22. Przedstawienie w przedszkolu pt: " Królewna Śnieżka"- 3.12.2019- wszystkie grupy
21. Wyjście do Teatru Groteska na przedstawienie pt: " Kto pocieszy nosorożca"-27.11.2019- gr. III i IV
20.Warsztaty w przedszkolu " Bezpieczna jazda na nartach"-26.11.2019- wszystkie grupy
19.Wyjście do Teatru Groteska na przedstawienie " Nie płacz koziołku"- 22.11.2019- gr. I i II
18."Dzień bez cukru"- 21.11.2019- wszystkie grupy
17.Międzynarodowy Dzięń Praw Dziecka- 20.11.2019- wszystkie grupy
16. Malowanie Baniek- warsztaty w przedszkolu -20.11.2019- gr. I i II
15. Robotyka- zajęcia w przedszkolu - 19.11.2019- gr. IV i V
14.Wyjście do Straży Pożarnej na warsztaty " Bezpieczny dom"- 15.11.2019- gr.V
Dnia 15.11.2019 dzieci z gr.  V udały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie przy ul. Rzemieślnicza 10. W trakcie wizyty uczestniczyły w programie edukacyjnym „Bezpieczny dom”, którego celem jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy na temat zagrożeń pożarowych jakie mogą napotkać w domu oraz jak prawidłowo zachować się w sytuacji zagrożenia życia. Strażacy poprzez zabawę z dziećmi wyjaśniali w jaki sposób omijać zagrożenia pojawiające się w mieszkaniu podczas pożaru. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy strażaków, podziwiały wspaniałe pojazdy, poznały wyposażenie i sprzęt służący do udzielania pomocy w przypadku pożarów, wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. pomieszczenia. Nasi podopieczni wykazali się swoją wiedzą i opowiadały o korzystaniu z telefonu alarmowego w celu wezwania straży pożarnej.
Dziękujemy wszystkim pracownikom JRG 2 za miłe przyjęcie, wspaniale spędzony czas oraz dostarczenie tylu wrażeń naszym przedszkolakom.
13. " Wieczór pieśni patriotycznych" z okazji Dnia Niepodleglości - 13.11.2019- gr. VI VI
Od wielu lat z okazji Dnia Niepodległości organizujemy w naszym przedszkolu spotkanie podczas którego śpiewamy pieśni patriotyczne. Tak było w tym roku. Dnia 13.11.2019r.  odbył sie "Wieczór pieśni patriotycznych". Bohaterem spotkania były dzieci z najstarszych grup: V i VI, które przedstawiły przygotowany niepodległościowy program artystyczny. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze, tańce i pieśni. Na spotkanie przybyli zaproszeni  rodzice i dziadkowie, aby wspólnie przeżywać radość z odzyskania niepodległości.Gościem Honorowym naszego spotkania był były żołnierz Włodzimierz Wowa Brodecki w odświętnym mundurze majora kawalerii. Na jego mundurze błyszczały liczne medale, odznaczenia świadczące o przebytej wojennej drodze kawalerzysty. Jego obecność dodała odwagi i rangi temu spotkaniu. W trakcie spotkania dzieci wspólnie z gośćmi śpiewały wybrane piesni patriotyczne, co sprawiało im wielką radość.
12.Przedstawienie w przedszkolu pt." Zaczarowany  kapturek"-7.11.2019- wszystkie grupy
Dnia 07.11.2019 r. dzieci z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie pt. „Zaczarowany Kapturek” zaprezentowany przez Teatr Animacji Falkoshow. Przedstawienie to było formą tradycyjnego teatru pacynek, w którym aktor-magik zręcznie wcielał się w każdą postać, błyskawicznie zmieniał lalki na dłoniach. Dzięki barwnej scenografii mieliśmy okazję przenosić się w różne miejsca zdarzeń, zaś muzyka nasycała nas ciekawymi brzmieniami. Mieliśmy możliwość zobaczenia jak sztukmistrz wyczarowywał ze swojego magicznego teatru bohaterów - wilka, babcię, myśliwego, mamę oraz Czerwonego Kapturka. Dziewczynka w odróżnieniu od tradycyjnego Czerwonego Kapturka była krnąbrna i leniwa. Jednak przy pomocy najbliższych udało ją się zmienić. Nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie z ogromnym zainteresowaniem.
11.Warsztaty w przedszkolu " Mały ratownik"-  5.11.2019- wszystkie grupy
Dnia 05.11.2019 nasze przedszkole odwiedził ratownik medyczny. Podczas spotkania "medycznego" dzieciaki miały okazję wysłuchać informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe i jak należy sprawdzać przytomność poszkodowanej osoby, w jaki sposób wezwać pomoc.
Ratownik wyjaśniał dzieciom, że należy głośno krzyczeć: POMOCY! POMOCY! przywołać dorosłą osobę, albo jeśli jest to tylko możliwe, to szybko wezwać telefonicznie pogotowie ratunkowe. Szybko okazało się też, że dzieci doskonale znają już numery telefonów ratunkowych – 112 ,999
W trakcie prowadzonych warsztatów dzieci obserwowały, w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny, zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi.
Uwagę dzieci skupił sprzęt zgromadzony w walizce ratownika tj. stetoskop, ciśnieniomierz, maseczka do sztucznego oddychania, maseczka tlenowa i rozmaite opatrunki.
Pod okiem instruktora dzieci ćwiczyły kolejność postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy. W trakcie prowadzonych zajęć nasi podopieczni dowiedzieli się w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny. Ważnym elementem szkolenia była nauka ułożenia osoby poszkodowanej w pozycji bocznej, a pod okiem instruktora dzielnie ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała oraz jak wykonać sztuczne oddychanie.. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami".
Ratownik przypomniał, jak ważne jest aby dzieci były właściwie przewożone samochodem tzn. zawsze w foteliku i w mocno zapiętych pasach. Zwracał uwagę, by podczas jazdy rowerem ,żeby zawsze miały odpowiednie zabezpieczenie, na głowie obowiązkowo kask, a na kolanach i łokciach – ochraniacze.
Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom dzieci będą miały większą świadomość w udzielaniu pierwszej pomocy.
10 .Wyjście do Straży Pożarnej na warsztaty "Bezpieczny Dom"-24.10.2019-gr. VI
Dnia 24.10.2019 dzieci z gr.  VI udały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie przy ul. Rzemieślnicza 10. W trakcie wizyty uczestniczyły w programie edukacyjnym „Bezpieczny dom”, którego celem jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy na temat zagrożeń pożarowych jakie mogą napotkać w domu oraz jak prawidłowo zachować się w sytuacji zagrożenia życia. Strażacy poprzez zabawę z dziećmi wyjaśniali w jaki sposób omijać zagrożenia pojawiające się w mieszkaniu podczas pożaru. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy strażaków, podziwiały wspaniałe pojazdy, poznały wyposażenie i sprzęt służący do udzielania pomocy w przypadku pożarów, wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. pomieszczenia. Nasi podopieczni wykazali się swoją wiedzą i opowiadały o korzystaniu z telefonu alarmowego w celu wezwania straży pożarnej.
Dziękujemy wszystkim pracownikom JRG 2 za miłe przyjęcie, wspaniale spędzony czas oraz dostarczenie tylu wrażeń naszym przedszkolakom.9. Pink Bowling &Club - strefa zabaw w Galerii Plaza-24.10.2019- gr.V
24 października 2019 r. dzieci z grupy V wybrały się do sali zabaw „Pink Bowling & club” w Galerii Plaza . Sala zabaw - to doskonałe miejsce dla urozmaicenia czasu jaki spędzają dzieci w przedszkolu oraz kształtowania umiejętności współdziałania i integracji w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. To idealny prezent dla dzieci za  udział w akcji rowerowy maj . Przedszkolaki mogły korzystać ze zjeżdżalni, labiryntów, basenów z piłkami i wielu innych atrakcji. Była to okazja do aktywnego spożytkowania swojej energii, doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły! Zadowoleni, lekko zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy  do przedszkola. 
8.Wycieczka na Wawel- 22.10.2019- gr V
Dnia 22 października dzieci z grupy V wybrały się na wycieczkę na Wawel. Spacerując bulwarami, plantami i drogą krolewską doszli do wawelskiego wzgórza. Oglądali mury obronne, baszty, arkadowy dziedziniec.Zobaczyły ziejącego ogniem smoka wawelskiego i jego jaskinię. A wszytko to dzieci podziwiały w blasku jesiennego słońca.
7. Trening Copoeira- warsztaty w przedszkolu- 17.10.2019- gr. V
6. Warsztaty „ Robotyka ” w przedszkolu  11.10.2019- gr. VI
5.„Pink Bowling & club” strefa zabaw w Galerii Plaza  9.10.2019-gr. III
09 października 2019 r. Grupa III wybrała się do sali zabaw „Pink Bowling & club” w Galerii Plaza . Sala zabaw - to doskonałe miejsce dla urozmaicenia czasu jaki spędzają dzieci w przedszkolu oraz kształtowania umiejętności współdziałania i integracji w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. To idealny prezent dla dzieci za  udział w akcji rowerowy maj . Przedszkolaki mogły korzystać ze zjeżdżalni, labiryntów, basenów z piłkami i wielu innych atrakcji. Była to okazja do aktywnego spożytkowania swojej energii, doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły! Zadowoleni, lekko zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy  do przedszkola. 
4.„Pink bowling & club” strefa zabaw w Galerii Plaza 3.10.2019- gr. IV
03 października 2019 r. Grupa „Leśne Duszki ” wybrała się do sali zabaw „Pink Bowling & club” w Galerii Plaza . Sala zabaw - to doskonałe miejsce dla urozmaicenia czasu jaki spędzają dzieci w przedszkolu oraz kształtowania umiejętności współdziałania i integracji w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. To idealny prezent dla dzieci za  udział w akcji rowerowy maj . Przedszkolaki mogły korzystać ze zjeżdżalni, labiryntów, basenów z piłkami i wielu innych atrakcji. Była to okazja do aktywnego spożytkowania swojej energii, doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły! Zadowoleni, lekko zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy  do przedszkola. 
3. Teatr Ludowy „ Pyza na polskich dróżkach”  - 3.10.2019 gr. V i VI 
2.Tydzień Patrona Przedszkola Krasnala Halabały -23.09.-27.09.2019- wszystkie grupy
Jak co roku w ostatni tydzień września, odwiedza nasze przedszkole nasz patron Krasnal Hałabała.  Przez te wszystkie dni poznajemy jego przygody, opisane w książce Lucyny Krzemienieckiej „Z przygód Krasnala Hałabały” , bawimy się z jego leśnymi przyjaciółmi, śpiewamy piosenki, wykonujemy prace plastyczne.
  Przy wesołej zabawie, szybko mijają dni, w przedszkolu najważniejszy dzień to  czwartek. W tym dniu nasz patron obchodzi swoje imieniny i w tym dniu przyjmujemy do grona przedszkolaków najmłodsze dzieci z grup „Biedronki” i „Jagódki”.                                                                   Każdy „kandydat” na przedszkolaka miał do wykonanie szereg zadań:
  1. zaśpiewać piosenkę
  2. usiąść z nogami ułożonymi w kokardkę
  3. stać prosto
  4. podskoczyć na dwóch nogach
  5. rozwiązać zagadkę 
Kandydaci wykonali swoje zadania popisowo, toteż Pani Dyrektor wspólnie z Krasnalem Hałabałą dokonali pasowania dzieciaków na przedszkolaków i przyjaciół krasnala. Uroczystość uświetnił  teatrzyk na motywach opowiadania L. Krzemienieckiej „O gościach co na ucztę nie przyszli”, w wykonaniu najstarszej grupy „Borsuki”. Hałabała wspólnie ze swoimi przyjaciółmi pożegnał odchodzące lato i witał przychodzącą jesień. Przedstawienie wzbogacone było pięknymi jesiennymi piosenkami.
1. Wycieczka do Muzeum Obarzanka-18.09.2019- gr. III
W dniu 18.09.2019r. dzieci z grupy III uczestniczyły w warsztatach wypieku obwarzanka, najsmaczniejszego symbolu Krakowa, w Żywym Muzeum Obwarzanka przy ulicy Paderewskiego 4. Wycieczka była nagrodą za udział w akcji Rowerowy maj.
Dzieci dowiedziały się, która królowa lubiła obwarzanki i dlaczego obwarzanka nie należy mylić z preclem lub bajglem. Poznały wszystkie jego tajemnice i unikatowy proces produkcji. Wróciły do przedszkola z własnoręcznie wykonanym obwarzankiem i dyplomem małego czeladnika.
Swoją nazwę „obwarzanek” zawdzięcza sposobowi jego przygotowywania - na chwilę przed włożeniem do pieca zanurzasię go w bardzo gorącej wodzie, czyli po staropolsku „warzy”.
Obwarzanek krakowski sprzedawany codziennie w ponad 150 tysiącach sztuk  może poszczycić się ponad 600-letnią tradycją oraz unijnym znakiem Chronione Oznaczenie Geograficzne, co podkreśla jego znaczenie dla kulinarnego dziedzictwa Krakowa.
 
WYDARZENIA