Samorządowe Przedszkole nr 140
Menu
Strona głowna  /  Aktualności

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Kocham przyrodę”.

Praca polega na wykonaniu zdjęcia przedstawiającego piękno otaczającej nas polskiej przyrody.

Celem konkursu jest rozbudzanie zamiłowania do przyrody i uwrażliwianie na jej piękno.

Regulamin konkursu;

1. Można zrobić  zdjęcia krajobrazu, pojedynczych  roślin lub zwierząt itp.

2.Prosimy, aby zdjęcia  były wydrukowane na papierze do ksero lub papierze fotograficznym i podpisane imieniem i nazwiskiem.

3.Format pracy A5 lub większy.

4.Termin składania prac - do 10.VI.

5.Każdy uczestnik może przynieść jedną pracę

 

Prosimy, aby do zdjęć dołączony był krótki opis wydrukowany na dodatkowej kartce lub jeśli to będzie jedno lub dwa słowa to pod zdjęciem, ponieważ chcemy utworzyć z nich album, który będzie służył nam jako pomoc dydaktyczna.

Aparaty w dłoń i wraz z rodzicami wyruszamy w świat przyrody!!!

 

 

Informujemy, że w naszym przedszkolu mamy 13 wolnych miejsc na rok szkolny 2022/2023.
Serdecznie zapraszamy do zapisów.

 

 

PLANY NA CZERWIEC

1 czerwca (środa) Dzień Dziecka – w godz. 9.00 – 12.00 zabawy w ogrodzie prowadzone przez rytmików.

2 czerwca (czwartek) – od godz. 9.00, wszystkie grupy, warsztaty ekologiczne w przedszkolu prowadzone przez pracowników Fundacji Dzika Klinika w ramach projektu współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Zajęcia dotyczą występowania dzikich zwierząt na terenach zurbanizowanych. Opowiadamy uczestnikom o zagrożeniach, jakie czyhają na dzikie zwierzęta oraz wskazujemy, jak można pomóc dzikim zwierzętom i dlaczego są one pożyteczne. Zwracamy uwagę na to, jak ważne jest zachowanie własnego bezpieczeństwa przy spotkaniu z dzikim zwierzęciem. Pomocniczym elementem jest prezentacja multimedialna ze zdjęciami naszych podopiecznych. Cała lekcja przeplatana jest ciekawostkami z życia różnych dzikich zwierząt.

7 czerwca (wtorek), - grupa I i II – proszę przyprowadzić dzieci do godz. 8.30, wyjazd o godz. 9.00, powrót ok. 12.00 – wycieczka do  ZOO.

8 czerwca (środa), - grupa V i VI – proszę przyprowadzić dzieci do godz. 8.00 wyjazd o godz. 8.30, powrót ok 14.00, wycieczka do Lanckorony - spektakl teatralny ,,Na wozie”, warsztaty teatralne i spacer.

9 czerwca (czwartek) – grupa  V i VI , o godz. 10.15 wyjazd na zajęcia sportowe do Tauron Areny, prosimy o przygotowanie plecaka z wodą i strojem sportowym

13 czerwca (poniedziałek) od godz. 15.30 – grupa VI, uroczyste zakończenie przedszkola

14 czerwca (wtorek) od godz. 15.30 – grupa V, uroczyste zakończenie przedszkola

22 czerwca (środa) od godz. 16.00 – Piknik Rodzinny w ogrodzie przedszkolnym, występy dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty oraz pokaz tańca.

23 czerwca (czwartek) od godz. 13.00 udział dzieci z grupy V i VI w Pochodzie Lajkonika, w tym dniu są odwołane zajęcia na Tauron Arenie. Szczegóły w późniejszym terminie.

24 czerwca (piątek), - grupa III i IV –  proszę przyprowadzić dzieci do godz. 8.00, wyjazd o godz. 8.30, powrót ok 14.00, wycieczka Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu, zwiedzanie i warsztaty z rękodzieła.

30 czerwca (czwartek)- zakończenie roku, w ramach podwieczorku zaplanowany jest grill dla dzieci.

 

24 maja (wtorek) od godz. 9.00 będą robione w przedszkolu pamiątkowe zdjęcia na zakończenie przedszkola - ,,Tablo”.

Będą także wykonywane zdjęcia grupowe dzieci z pozostałych grup i zdjęcia indywidualne w ramce. Zakup zdjęć będzie dobrowolny

 

PLANY NA MAJ

Przedszkole bierze udział w projekcie ,,Rowerowy maj", zachęcamy do udziału, szczegóły w przedszkolu.

W każdej grupie zostaną przeprowadzone przez wychowawców zajęcia w ramach programu edukacyjnego ,,Drogowe ABC", którego organizatorem jest Polski Czerwony Krzyż.

Przedszkolaki wezmą udział w programie edukacyjnym ,,Mistrzowie  segregacji", którego organizatorem jest MPO. Głównym celem programu jest edukacja ekologiczna najmłodszych mieszkańców Krakowa i ich bliskich. Przedszkole  otrzymało zestawy materiałów edukacyjnych pozwalających na przeprowadzenie zajęć na temat zasad segregacji odpadów oraz natomiast każde dziecko otrzyma ilustrowane książeczki edukacyjne.

 

05.05 (czwartek) od godz. 10.30 – spotkanie przedszkolaków z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego, prelekcja multimedialna oraz oglądanie wyposażenia samochodu.

 

09.05 (poniedziałek), o godz. 8.15 wyjście grupy V i VI na zajęcia w ramach  programu ,,Przedszkolaki szlakiem krakowskich kopców” – kopiec Kraka. Proszę przygotować mały plecak z wodą, bułkę dzieci dostaną z przedszkola. Śniadanie w tym dniu dla tych dwóch grup o 7.45. Powrót na obiad.

 

09.05 (poniedziałek) od godz. 9.00 -  warsztaty przyrodnicze prowadzone przez firmę JAKU, zajęcia opłacane z Funduszy Rady Rodziców,

grupa I i II – Jak mieszkają zwierzęta? (Chruścik)

grupa III i IV – Dlaczego bobry budują tamy?

 

10.05 (wtorek) ok godz. 10.45 dzieci z grupy III i IV pójdą na warsztaty dla przedszkolaków pt. "Poznajemy kosmos" do Centrum Kultury Podgórza. 

W programie: pogadanka na temat kosmosu, zabawa ruchowa, quiz wiedzy o Ziemi i innych planetach. Wstęp wolny. 

 

12.05 (czwartek), grupa V i VI – wyjazd o godz. 10.15 na zajęcia sportowe na Tauron Arenę, tym razem zajęcia będą przy placu na Groblach 23, powrót ok 12.30. Warsztaty bezpłatne, autokar opłacony z funduszy Rady Rodziców.

 

12.05 (czwartek), grupa III i IV – warsztaty w przedszkolu prowadzone przez pracowników Muzeum Historycznego - ,,Lajkonik”, w trakcie zajęć dzieci poznają legendę o Lajkoniku, zostaną zaprezentowane stroje orszaku, będzie opowieść o pochodzie Lajkonika, wspólnie zaśpiewają piosenkę i odegrają taniec, następnie przygotują czapki tatarskie.

 

13.05 (piątek), grupa V i VI – warsztaty w przedszkolu prowadzone przez pracowników Muzeum Historycznego - ,,Lajkonik”, w trakcie zajęć dzieci poznają legendę o Lajkoniku, zostaną zaprezentowane stroje orszaku, będzie opowieść o pochodzie Lajkonika, wspólnie zaśpiewają piosenkę i odegrają taniec, następnie przygotują czapki tatarskie. W tych czapkach dzieci wezmą udział w pochodzie Lajkonika w dniu 23.06.2022.

 

16.05 (poniedziałek), grupa I i II – warsztaty w przedszkolu prowadzone przez pracowników Muzeum Historycznego - ,,Lajkonik”, w trakcie zajęć dzieci poznają legendę o Lajkoniku, zostaną zaprezentowane stroje orszaku, będzie opowieść o pochodzie Lajkonika, wspólnie zaśpiewają piosenkę i odegrają taniec, następnie przygotują czapki tatarskie.

 

16.05 (poniedziałek), o godz. 8.15 wyjście grupy V i VI na zajęcia w ramach  programu ,,Przedszkolaki szlakiem krakowskich kopców” – kopiec Wandy. Proszę przygotować mały plecak z wodą, bułkę dzieci dostaną z przedszkola. Śniadanie w tym dniu dla tych dwóch grup o 7.45. Powrót na obiad.

 

19.05 (czwartek) o godz. 9.15 wyjazd do Opery na spektakl pt. ,,Pan Tralaliński”, wyjazd zorganizowany dla wszystkich grup, autokary opłacane z funduszu Rady Rodziców, 

 

20.05 (piątek) od godz. 9.00 dla wszystkich grup prelekcja policjantów z z V komisariatu połączona z prezentacją radiowozu.

 

23.05 (poniedziałek), o godz. 8.15 wyjście grupy V i VI na zajęcia w ramach  programu ,,Przedszkolaki szlakiem krakowskich kopców” – kopiec Kościuszki. Proszę przygotować mały plecak z wodą, bułkę dzieci dostaną z przedszkola. Śniadanie w tym dniu dla tych dwóch grup o 7.45. Powrót na obiad.

 

23.05 (poniedziałek) od godz. 9.00 warsztaty przyrodnicze w przedszkolu, prowadzone przez Joannę Kralkę – Frycz(firma Tilia), warsztaty opłacone z funduszu Rady Rodziców

grupa I i II – Poznajemy tropy i ślady zwierząt

grupa III i IV – Gady i płazy Polski

 

24.05 (wtorek) od godz. 9.00 będą robione w przedszkolu pamiątkowe zdjęcia na zakończenie przedszkola - ,,Tablo”.

Będą także wykonywane zdjęcia grupowe dzieci z pozostałych grup i zdjęcia indywidualne w ramce. Zakup zdjęć będzie dobrowolny

 

26.05 (czwartek) grupa V i VI – wyjazd o godz. 10.15 na zajęcia sportowe na Tauron Arenę, powrót ok 12.30. Warsztaty bezpłatne, autokar opłacony z funduszy Rady Rodziców.

 

31.05 (wtorek), o godz. 8.15 wyjście grupy V i VI na zajęcia w ramach  programu ,,Przedszkolaki szlakiem krakowskich kopców” – kopiec Piłsudskiego. Uroczyste podsumowanie projektu. Proszę przygotować mały plecak z wodą, bułkę dzieci dostaną z przedszkola. Śniadanie w tym dniu dla tych dwóch grup o 7.45. Podwieczorek też dzieci zabiorą ze sobą. Powrót na obiad, ok godz. 14.00.

 

W dniach od 25.04 do 05.05.2022 proszę potwierdzić wolę przyjęcia na przyszły rok szkolny. Prosimy aby w drukach potwierdzenia woli były aktualne i czytelne dane.

 

ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ
W TERMINIE OD PONIEDZIAŁKU( 25.04.2022) DO PIĄTKU (29.04.2022)

LISTY DOSTĘPNE BĘDĄ NA SZATNI.

W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI ZAPISUJEMY DZIECI
Z NASZEGO PRZEDSZKOLA , A POTEM W ZALEŻNOŚCI OD DOSTĘPNYCH MIEJSC
DZIECI Z INNYCH PRZEDSZKOLI W TERMINIE OD 02.05.2022 – 06.05.2022-  
karta zapisu dla dzieci z innych przedszkoli tutaj

 

 

Przedszkole jest  uczestnikiem projektu edukacyjnego  „Przedszkolaki Szlakiem Kopców Krakowskich”. W projekcie biorą udział dzieci z V i VI grupy.

Celem nadrzędnym projektu jest wyrabianie u dzieci więzi z najbliższym środowiskiem, przez poznawanie bogactwa miejsc, w których żyją, pielęgnowanie zwyczajów i obrzędów oraz poznawanie kultury materialnej. Dzieci podczas wycieczek będą miały możliwość poznania swoich rówieśników, nawiązania nowych relacji oraz wspólnego rozwijania zainteresowań związanych z historia i kulturą naszego pięknego miasta.

Partnerem projektu jest Krakowski Oddział Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP, organizatorem jest Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie. 

Terminy wyjazdów: 

9 maja (poniedziałek) - Kopiec Kraka

16 maja (poniedziałek) - Kopiec Wandy

23 maja (poniedziałek) - Kopiec Kościuszki

31 maja (wtorek)- Kopiec Piłsudskiego, uroczyste podsumowanie projektu, wręczenie certyfikatów

 

Ruszyły przygotowania do kampanii Rowerowy Maj, która odbędzie się w dniach 4-31 maja 2022r. Wiosenna kampania zachęca przedszkolaków do wybierania aktywnego środka transportu podczas podróży do szkoły lub przedszkola.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

 

Dnia 25 kwietnia (poniedziałek) o godz. 9.30 dzieci z grupy IV, V i VI wychodzą na Planty Nowackiego na warsztaty ,,Wiosenna przygoda” zorganizowane przez Centrum Kultury Podgórza. Powrót na obiad ok. 12.30
W programie:
- spotkanie z ornitologiem „Tajemnice lasu”
- warsztaty ogrodnicze,
- kreatywne zabawy ruchowe Sportsy
- wiosenne skakanki, hulanki
- warsztaty artystyczne wspólne malowanie wiosennej łąki
- stoisko V Komisariatu Policji
- zabawy dla dzieci w stylu wczesnośredniowiecznym: przeciąganie liny, slalom po plastrach z drewna, wyścigi w workach, rzut sakiewka do celu, łowienie rybek, rzucanie obręczą do palików,
- konkursy, quizy o wiośnie
- stanowisko V Komisariatu Policji

Dnia 22 kwietnia (piątek) dzieci z grupy III, IV i V o godz. 9.30 wychodzą na warsztaty ekologiczne - ,,Sadzenie kwiatów” do Rodzinnych Ogrodów na Zakrzówku.

Dnia 22 kwietnia (piątek) dzieci z grupy VI o godz. 9.30 wychodzą do Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 na warsztaty z preorientacji zawodowej.

 

 

 

 

 

 

 

 


Serdecznie DZIĘKUJEMY Rodzicom za liczne włączenie się  w prace porządkowe
w ogrodzie przedszkolnym,
Dziękujemy za poświęcony czas zaangażowanie i rzetelnie wykonaną pracę.

  


 

 

Zmiana stawki żywieniowej
 
Informujemy, że od 01.02.2022 zmianie ulega kwota stawki żywieniowej.
Stawka żywieniowa wynosi 9,00 zł.
  

W związku z szerzeniem się epidemii prosimy Rodziców
o przyprowadzenie do przedszkola
bezwzględnie dzieci zdrowych

 

 


 

PODZIĘKOWANIE ZA WŁĄCZĘNIE SIĘ
 W AKCJĘ 1% PODATKU

Szanowni Rodzice!

Serdecznie dziękujemy za włączenie się
w akcję 1% podatku na rzecz Samorządowego Przedszkola nr 140 w Krakowie.

Za rok 2020 z tytułu 1% podatku przekazaliście Państwo kwotę 3574,08 zł.
Za zgromadzony fundusz planujemy zakup zabawki do ogrodu.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji 1 % również
w tym roku.

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 
Dyżur telefoniczny nauczycieli dla rodziców:
 

Grupa I „Biedronki”-  I i III wtorek miesiąca  12.00 – 12.30

Grupa II „Jagódki” – I i III wtorek miesiąca 16.30 - 17.00

Grupa III „Wiewiórki”- I i III środa miesiąca 12.00-12.30

Grupa IV „Leśne Duszki” – I i III środa miesiąca 16.30 – 17.00

Grupa V „ Borsuki” -  I i III czwartek miesiąca 12.00-12.30

Grupa VI „Jeżyki” – II i III wtorek miesiąca 16.30-17.00
 

Lub w innym terminie po wcześniejszym umówieniu

 
 

 

Adresy email do bezpośredniego kontaktu
z wychowawcą grupy:
 
Grupa   Adres e-mail
 
I            biedronki140@onet.pl
II           jagodki140@gmail.com
III         gr3.wiewiorki@gmail.com
IV         lesneduszki140@gmail.com
V           borsuki05@gmail.com
VI          jezyki@interia.eu
 
Adres email do kontaktu z dyrektorem, wicedyrektorem i sekretariatem:
przedszkole140@poczta.fm

 

 

 
„Krakowska Karta Rodzinna 3+”
oraz Karta „Rodzina N”
Prosimy o dostarczenie do sekretariatu ksera Krakowskiej Karty Rodzinnej 3 + lub Karty Kraków dla Rodziny „N”.
Dla rodzin objętych, którymś z programów stawka za godziny płatne w przedszkolu wynosi 0,50 zł, natomiast dla rodzin objętych zarówno Programem pn. Krakowska Karta Rodzinna 3+ jak i Programem pn. Kraków dla Rodziny „N" opłata wynosi 0zł.
 
 

 

 
Upoważnienia do obioru

Szanowni Rodzice,

Zamieszczamy dla Państwa wzór upoważnienia do odbioru.

Wzór upoważnienia należy pobrać, wypełnić i przynieść do przedszkola.

W upażnieniu należy wpisać wszystkie osoby upoważnione do odbioru dziecka, oprócz rodziców.

http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedszkole140/upowaznienie-do-odbioru-dziecka(1).docx

 

 


 

 
 
 

 
 
 
 

 

 
 
Archiwum aktualności